Studieåret er i gang med rekordmange studenter
Studieåret ble offisielt startet i dag, mandag. Men for mange startet festen allerede søndag, med deltagelse på gudstjeneste i Randesund misjonskirke etterfulgt av grillfest i skolens kantine samt uteterrassen.
Med 150 studenter innlosjert på skolens eget studenthjem er mange relasjoner allerede godt etablert.
I dag fikk alle studentene treffe sine respektive faglige ledere, samt møte den nye studiesjefen, Reidar Salvesen. Han ønsket velkommen med å snakke varmt om studietida som en unik mulighet til å lære – av erfaringene man får, menneskene man møter, og ikke minst av bøkene man leser.
Ansgar Teologiske Høgskole er en kristen privat høgskole med stor takhøyde. Nytt av året er bl.a. Gerdas kafé, en møteplass mellom tro og tanke, som vil være i skolens kantine hver torsdag. Dette snakket rektor Ingunn Breistein ivrig om. Her skal alt fra professorer i musikk og psykologi til ordførere og biskoper snakke om tro og tanke.
Stor vekst
Vi har denne høsten 297 registrerte studenter, mot 226 på samme tid i fjor. Noe som er en økning på 31,5%. - Det er svært gledelig at vi opplever en solid vekst på høgskolen i år. - At veksten først og fremst er på musikk og teologi er bare nydelig.
Tekst og foto: Informasjonssjef Thomas Vårlid
Publisert, mandag 15. august 2016